Loading ....
Przedszkole nr 134 w Warszawie
Biuletyn Informacji Publicznej
przedszkola nr 134 w Warszawie
został stworzony w celu powszechnego
udostępniania informacji publicznej w postaci
elektronicznej
Leszno 24/26 A
01-192 Warszawa
tel/fax: (22) 632-10-16
e-mail: p134@edu.um.warszawa.pl

1. Przedszkole jest jednostką budżetową, której działalność finansowana jest przez:

a) Miasto Stołeczne Warszawa,

b) Rodziców w formie opłat stałych za pobyt dziecka w przedszkolu,

c) Dochody gromadzone na wydzielonym rachunku przedszkola.

2. Przedszkole   prowadzi    gospodarkę   finansową     według    zasad   określonych w Ustawie finansach publicznych. Podstawą gospodarki finansowej przedszkola jest  „Plan  dochodów  i  wydatków ” na dany rok kalendarzowy zwany „Planem  finansowym”.  W  przedszkolu   utworzony   jest    rachunek   dochodów własnych, posiadający  własny rachunek bankowy. Przedszkole może gromadzić na rachunku dochodów własnych  dochody  określone  w  uchwałach   Rady  Miast  Stołecznego Warszawy. Rada  miasta ustala źródła dochodów i ich przeznaczenie.

3. Przedszkole może otrzymywać darowizny, które ewidencjonowane będą zgodnie z przepisami o gospodarce finansowej w jednostkach budżetowych.

4. Podstawa programowa jest realizowana nieprzerwanie w godz. 8:00 – 13:00.

4.1 rodzice (opiekunowie prawni) dzieci kontynuujących edukację przedszkolną w kolejnym roku szkolnym i dzieci przyjętych do przedszkola w okresie rekrutacji składają do dyrektora przedszkola deklarację określającą liczbę godzin korzystania przez dziecko ze świadczeń przedszkola oraz ilość posiłków w czasie pobytu dziecka w przedszkolu w kolejnym roku szkolnym,

4.2 rodzice (opiekunowie prawni) dzieci przyjętych w innym terminie składają deklarację, o której mowa w podpunkcie 7.1 najpóźniej w dniu przyjęcia dziecka do przedszkola,

4.3  zmiana deklaracji może nastąpić w każdym czasie w trakcie roku szkolnego,

4.4 zakres świadczeń udzielanych przez przedszkole , wychowanie i opiekę obejmuje:

  • organizację gier i zabaw dydaktycznych wspomagających rozwój umysłowy dziecka,
  • organizację gier i zabaw badawczych rozwijających zainteresowania otaczającym światem,
  • organizację zajęć muzycznych, plastycznych lub teatralnych rozwijających uzdolnienia dzieci,
  • organizację gier i zabaw ruchowych wspomagających rozwój ruchowy dziecka,
  • organizację zabaw wspomagających rozwój emocjonalny i społeczny dziecka,
  • opiekę nad dzieckiem podczas zajęć specjalistycznych, odpoczynku lub spożywania posiłku,

4.5 Ewidencja dni korzystania przez dziecko prowadzona jest przez wychowawców grupy w dzienniku zajęć przedszkola.

5. Wysokość opłaty prowadzone przez m. st. Warszawa przez przedszkola publiczne  ustala się zgodnie z bieżącą uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy.

6. Przedszkole zapewnia odpłatne wyżywienie dla dzieci i pracowników przedszkola. Wysokość stawki  żywieniowej  ustala dyrektor  przedszkola  na  podstawie analizy kosztów   żywienia. 

6.1 pracownicy przedszkola wnoszą opłatę za żywienie powiększoną o koszty przygotowania posiłków. Wysokość wspomnianej opłaty ustala dyrektor przedszkola w porozumieniu z Dzielnicowym Biurem Finansów Oświaty Wola m. st. Warszawy.

7. Zasady zwrotu stawki żywieniowej w przypadku nieobecności dziecka ustala się zgodnie z bieżącym zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy w sprawie zaakceptowania warunków korzystania ze stołówek zorganizowanych w przedszkolach i szkołach m. st. Warszawy oraz upoważnienia dyrektorów szkół i przedszkoli do zwalniania z opłat za posiłki. 

8. Rodzice co miesiąc zobowiązani są do wnoszenia opłat za przedszkole:

a) opłaty z góry, za wyżywienie, zgodnie z datą wskazaną w mailu,wysłaną na początku miesiąca nie pózniej niz do 15 danego miesiąca zgodnie z zadeklarowaną ilością posiłków .

b)   nauczanie, wychowanie i opiekę w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego opłata dotyczy:

  • nie pobiera się opłaty w przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu. Rodzice (opiekunowie prawni) informują przedszkole o nieobecności dziecka i przewidywanym czasie jej trwania,
  • przed rozpoczęciem roku szkolnego dyrektor przedszkola pisemnie informuje rodziców (prawnych opiekunów) o sposobie przekazywania informacji  o nieobecności dziecka  w przedszkolu,
  • nieobecność dziecka w przedszkolu zgłaszana może być w następującej formie: wpis na listę zgłoszenia nieobecności, telefonicznie lub pocztą elektroniczną,

c) w uzasadnionych przypadkach dyrektor przedszkola może, na wniosek rodziców (opiekunów prawnych) dziecka wydłużyć termin wnoszenia opłat, jednak nie dłużej niż do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego opłata dotyczy,

d)  przelewem na wskazany przez dyrektora  przedszkola numer rachunku bankowego.

9. Na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego gmina otrzymuje decyzję celową z budżetu państwa, która może być wykorzystana wyłącznie na dofinansowanie wydatków bieżących związanych z realizacją tych zadań.

10. Czas trwania zajęć jest dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci i wynosi:

a) dzieci w wieku 3 – 4 lata – od 15 do 20 min.,

b) dzieci w wieku 5 – lat – około 30 min 

11. Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności materialnej za cenne rzeczy i zabawki przyniesione przez dzieci do przedszkola.

12. W związku z zapewnienia bezpieczeństwa teren przedszkola i budynek jest objęty monitoringiem zewnętrznym. Tablice informacyjne są umieszczone na ogrodzeniu i budynku przedszkola.

 
Pokaż informacje o artykule